Ekonomia
Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy (4)Zwrot nadpłaconych zaliczek na podatek dochodowy może być pokaźną sumą. Polacy, którzy pracują poza granicami Polski często mogą liczyć na pokaźny zastrzyk gotówki. Szacuje się, że już trzymiesięczna praca pozwala uzyskać średnio około 3 tysięcy złotych nadpłaconego podatku. Dlatego nie warto rezygnować z rozliczeń. Jak jednak wyglądają formalności?
Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy wymaga zgromadzenia potrzebnych dokumentów. Podstawą do naszych rozliczeń jest karta podatkowa. Wydają ją pracodawcy we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej. Wiele firm dba o to, aby kartę podatkową otrzymał każdy pracownik rozwiązujący umowę. Gdy jednak nasz pracodawca nie dopełni tej formalności, o kartę podatkową możemy wnioskować już po powrocie do kraju (pracodawca ma obowiązek przesłać nam ją listownie). Nie każdy z nas wie, że w wielu państwach UE o zwrot nadpłaconego podatku można ubiegać się nie przez rok, ale przez kolejnych 5 lat. To pozwala uzyskać naprawdę pokaźną kwotę tytułem zwrotu podatkowego.

Pozostałe wpisy o biznesie oraz finansach:

About the author

Podobne teksty:

Frazy kluczowe: bcaa katowice sklep, drążenie foremników, fluorokrzemian glinu, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, vetrex okna bielsko biała, Vademecum elektryka SEP, tanie taxi legnica, szkiełkowanie kraków, szycie firan kędzierzyn, trioxygen 5, zerwany triceps